Ogłoszenia 2021-12-05

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy Świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.

 

 1. Dziś także pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

 

 1. W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W naszej świątyni Msze Święte tego dnia o godz. 7.00 roraty, 12.00, w czasie której nastąpi odnowienie zawierzenia NMP i godz. 17.00. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców zapraszamy na godz. 17.00. Poświęcenie medalików. Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia przed Mszą święta.

 

 1. Msze Święte roratne sprawowane są codziennie o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy! Zabierzmy ze sobą lampiony.

 

 1. Zachęcamy także do korzystania ze spowiedzi świętej. Codziennie przed Mszą świętą. Spowiedź parafialna przed świętami 16 grudnia. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Adwentu.

 

 1. Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na tace i za indywidualne: jedna ofiara 300 zł na renowację żyrandola i jedna 200 zł.

 

 1. W tym tygodniu organista rozniesie opłatki: poniedziałek – Wólka Łaziska; wtorek – Kolonia Bogoria; środa – Kolonia Bogoria pod lasem i Rosołówka do Kolonii Bogorii; czwartek – Barabaszówka i Moszyny; piątek – Zimnowoda; sobota – Bogoria ul. Kolejowa i Osiedle.

 

 1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła: Helena Barabasz, Wacława Grudzień, Danuta Rożek, Urszula Chynek, Maria Sadłocha. Bóg zapłać ofiarodawcy z ul. Leśnej za anonimową ofiarę 200 zł. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z ul. Południowej.

 

 1. Wszystkich parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej.

 

 1. Zmarłej w ostatnim tygodniu Zofii Grzesik wpraszajmy łaskę nieba: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 ks. Leszek Biłas, proboszcz