Uroczystość Bożego Ciała

 

?Zróbcie mu miejsce" - tą piękną pieśnią przywitał nas dzisiaj nasz kościół parafialny w Dniu Bożego Ciała. Kto uważnie wsłuchał się w słowa pieśni, ten nie musiał znać całego Pisma Świętego, aby zrozumieć istotę dzisiejszego święta.

 

Dzisiaj, my wszyscy przybyliśmy niezwykle licznie do kościoła, aby zaprosić Pana Jezusa do siebie i odbyć z nim w uroczystej procesji wędrówkę ulicami Bogorii, a symbolicznie całej naszej parafii.Tradycyjnie przygotowana trasa procesji wiodła do Rynku, gdzie na przeciwległych jego pierzejach modliliśmy się przy czterech pięknych ołtarzach o wszystko, co najważniejsze w życiu każdego człowieka, naszej parafialnej wspólnoty i naszej Ojczyzny. Nabożeństwo zakończyło się w Kościele odśpiewaniem równie symbolicznej pieśni "Boże coś Polskę".

 

Celebrujący dzisiejszą uroczystą sumę ks.kanonik Andrzej Wierzbicki podziękował wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania i uświetnienia uroczystości Bożego Ciała jak i wszystkim uczestnikom naszej wspólnoty za udział i modlitwę.

 

 

Tekst:  Czesław Brudek

 

  Zdjęcia:  Czesław Brudek