Rok 2014

Piąta rocznica nadania imienia Jana Pawła II ZSO w Bogorii

 

Dnia 8 października 2014r. społeczność szkolna Zespołu Szkół Ogólnokształcących ? Publicznego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w Bogorii świętowała 5 rocznicę nadania szkole imienia Jana Pawła II. Był to dzień wyjątkowy nie tylko dla uczniów zespołu szkół i nauczycieli, ale także dla całej społeczności lokalnej.

 

Obchody rozpoczęły się o godzinie 10.00 Uroczystą Mszą Świętą odprawioną przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Edwarda Frankowskiego, w której oprócz pocztu sztandarowego, licznie zgromadzili się zaproszeni goście, nauczyciele, dzieci, młodzież i rodzice oraz społeczność lokalna.

Dalsza część uroczystości odbyła się w szkole na hali gimnastycznej. Tutaj nad zebranymi górowała piękna dekoracja, której przyświecało hasło: ?Święty Jan Paweł II - takim patronem nasza szkoła się chlubi?.

Na początku głos zabrał pan dyrektor szkoły mgr Zdzisław Komór ? który ciepłymi słowami powitał przybyłych gości - księdza biskupa Edwarda Frankowskiego, księdza dziekana Andrzeja Wierzbickiego, księży proboszczy: Jerzego Kubika, Jerzego Bisztygę, Stanisława Wiktora, dekanalnego duszpastarza dzieci i młodzieży Grzegorza Maruszaka, księdza prefekta parafii Bogoria Waldemara Bieńko, dyrektorów szkół i instytucji współpracujących ze szkołą, rodziców, nauczycieli, pracowników obsługi, dzieci i młodzież naszej szkoły. W swoim krótkim wystąpieniu przybliżył postać Jana Pawła II. Podkreślił, że dzieci i młodzież systematycznie pogłębiają swoją wiedzę związaną z osobą Patrona, rokrocznie uroczyście i godnie obchodzą Święto Patrona Szkoły. Zachęcił wszystkich, aby nadal wzorować się na cechach charakteru, woli i wytrwałości świętego Jana Pawła II.

Następnie uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny poświęcony osobie Ojca Świętego. Piękna recytacja była przeplatana pieśniami papieskimi w wykonaniu chóru szkolnego.

Zgromadzeni obejrzeli również prezentację multimedialną o Wielkim Papieżu Polaku. Wśród zebranych wytworzyła się atmosfera zadumy i refleksji. Wszyscy czuli wyjątkowy charakter, który daje nadzieję na lepsze jutro.

?My, społeczność szkolna i środowiskowa, jesteśmy niezwykle dumni z tego, iż naszej szkole patronuje od 5 lat tak niezwykła postać, jaką jest święty Jan Paweł II? ? podkreślił na koniec Dyrektor szkoły.

 

Tekst: Ks. Waldemar Bieńko 

     

Zdjęcia: G.P. 

 

 Kolejne zdjęcia z uroczystości: Adam Krzyżanowski 

 

 Materiał filmowy z uroczystości: Adam Krzyżanowski