Rok 2014

Odwiedzają nas...

 

Ubiegła niedziela przyniosła nam miłą niespodziankę. Oto na sumie pojawili się dwaj goście, którzy przy okazji wyręczyli w posłudze kapłańskiej naszego księdza proboszcza. Byli to ksiądz Robert Lejwoda ? rodak naszej parafii pracujący w jednej z parafii diecezji łowickiej oraz Emil Skobel - diakon z diecezji drohiczyńskiej, który odwiedził naszą parafię, aby pożegnać w ostatniej drodze swoją babcię.

 

Ksiądz Robert, dla którego... wszystko się zaczęło w Bogorii, wykazuje się niezwykle silnym przywiązaniem do naszego kościoła i zawsze, kiedy spędza urlop z rodziną odwiedza naszą wspólnotę posługując w kościele parafialnym oraz w kaplicy w Mostkach głosząc kierowane do nas Słowo Boże.

Obecne odwiedziny stały się niejako przypieczętowaniem tych osobistych więzi poprzez dar jaki ksiądz Robert uczynił ofiarowując dla potrzeb kościoła i kaplicy kielichy i pateny mszalne.

Posługa sprawowana przez naszych gości miała jeszcze jeden wymiar, jako że przypadła na okres, w którym modlimy się o nowe powołania kapłańskie, w czym nasi goście silnie wsparli swoim przykładem nasze modlitwy.

 

Drugą ważną okolicznością jest zbliżająca się rocznica koronacji łaskami słynącego obrazu naszej Pani Bogoryjskiej Matki Bożej Pocieszenia, pod opieką której wyrastają również nowi kandydaci do kapłaństwa.

Ksiądz Robert w słowie końcowym podziękował za możliwość sprawowania Eucharystii, za wspólną modlitwę we wszystkich naszych sprawach i prosił o modlitwę w jego intencjach, w intencjach diakona, który już w przyszłym roku będzie przeżywał swoje prymicje oraz w intencji nowych powołań kapłańskich.

Odnosząc się do swoich związków z naszą parafią podkreślił swoją wielką radość jaką przeżywa obserwując rozwój spraw zachodzących w naszym środowisku. Wskazał tu na prace materialne jakie zostały dokonane w naszym Sanktuarium oraz na życie duchowe społeczności parafialnej.

Podkreślił zwłaszcza wsparcie ze strony takich stowarzyszeń jak Kółka Żywego Różańca, Legion Maryi w Bogorii i w Mostkach, powstająca aktualnie Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla królów i Pana panów, czy też podjęte działania na rzecz odnowy duchowej życia Parafii.

Doceniając również inne działania na zmieniające na lepsze naszą ?Małą Ojczyznę? życzył nam wszystkim zadowolenia z tego, co już osiągnęliśmy i dalszego rozwoju materialnego, a zwłaszcza duchowego.

 

Tekst:    Cz. Brudek

 Zdjęcia: Cz. Brudek