Patronalne Święto księdza proboszcza Andrzeja Wierzbickiego

 

Dzień 30-go listopada w kościele katolickim jest ostatnim dniem roku liturgicznego oraz modlitewnym wspomnieniem Świętego Andrzeja Apostoła.

W naszej wspólnocie parafialnej ten dzień posiada jeszcze jeden istotny wymiar jako, że był to jednocześnie Dzień Patronalnego Święta, czyli Imienin naszego duszpasterza, księdza kanonika Andrzeja Wierzbickiego.

Na wieczornej mszy z inicjatywy braci i sióstr skupionych w działającym przy naszej parafii Legionie Maryi zebrało się liczne grono parafian, aby zrealizować intencję mszy św., czyli wspólnie modlić się o zdrowie, błogosławieństwo Boże oraz wszelkie łaski potrzebne w codziennej pracy kapłańskiej jak i administracyjnej księdza proboszcza.

 

Wszyscy zabierający głos w pięknych słowach życzyli naszemu proboszczowi piastującemu również inne zaszczytne funkcje jak Kustosza Sanktuarium, czy Dziekana Dekanatu Staszowskiego obfitości łask Bożych potrzebnych w pracy pośród parafian i w życiu osobistym, długich lat życia w zdrowiu i szczęściu przy nieustającej opiece swojego Patrona i Matki Bożej Pocieszenia, którą tak ukochał i dla szerzenia Jej kultu wewnątrz parafii jak i na zewnątrz tak wiele uczynił.

Ksiądz Solenizant podziękował zebranym za wspólną modlitwę i ofiarowaną w jego intencji Komunię Świętą, za dobre słowa i za życzenia oraz wszystkim, którzy zebrali się tego dnia w kościele. Zapewnił ponadto, że szczerze odwzajemni życzliwość i odwdzięczy się tym, co kapłan może najlepszego uczynić, czyli modlitwą za każdego z osobna i za całą wspólnotę parafialną.

Na zakończenie modlitewnego spotkania zabrzmiał śpiew tradycyjnej pieśni:

Wszystkiego dobrego życzymy, życzymy,

I zdrowia i szczęścia, i błogosławieństwa,

Przez Serce Maryi.

 

Przez Serce Maryi i za jej przyczyną

Niech strumienie łaski na Ciebie popłyną.

 

Na Ciebie popłyną Ojcze ukochany,

Boś Ty nam od Boga jako pasterz dany...

 

http://www.youtube.com/watch?v=ARL-0JCXvvQ

 

Tekst: Czesław Brudek

Zdjęcia: Czesław Brudek