Rok 2010

Zakończenie Oktawy Bożego Ciała

 

 

W ubiegły czwartek10 czerwca, zakończyliśmy uroczyście nabożeństwa związane z Oktawą Bożego Ciała.


Codzienne, dzięki dość licznemu uczestnictwu wiernych okrążaliśmy w procesyjnym pochodzie naszą świątynię. Podążając za Panem Jesusem, który pod postacią Najświętszego Sakramentu odwiedzał symbolicznie nasze miejscowości zawierzaliśmy jego miłosierdziu nasze sprawy i kłopoty. 

 

Nabożeństwo czwartkowe, to jednocześnie dzień święcenia roślin i ziół leczniczych z modlitwą o szczęśliwe i obfite zbiory oraz sprawiedliwy ich podział.

Uroczystość czwartkowa, to również dzień szczególnego błogosławieństwa dzieci. Rodzice realizując sakramentalne wezwanie Pana Jezusa "Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie", odpowiedzieli przyprowadzeniem swoich dzieci, które oprócz wsparcia duchowego otrzymały cukierki jako drobny uponinek za wytrwałość w uczęszczaniu na nabożeństwa Oktawy Bożego Ciała i sypanie kwiatków . Czyniły to z wielkim poświęceniem, o czym świadczą utrwalone na zdjęciach ślady ich działalności, czyli obfitość wszelkiego kwiecia sypanego pod nogi uczestników procesji.

Prowadzący uroczystości ks. kanonik Andrzej Wierzbicki podziękował wszystkim wiernym, którzy przyczynilli się do uświetnienia uroczystych naboożeństw Oktawy Bożego Ciała.

 

Zdjęcia