Droga Krzyżowa na ulicach Bogorii 2015

Tradycyjnie, w Wielki Czwartek wieczorem wierni z parafii Bogoria spotykają się w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia na wspólne przeżywanie tajemnic Męki Pańskiej. Pierwsze stacje Drogi Krzyżowej rozważane są w samym kościele i pod krzyżami misyjnymi w jego otoczeniu. Trasa procesji dalej biegnie ulicą Staszowską na Rynek, a po jego okrążeniu przechodzi ulicą Leśną i Spacerową, obwodnicą obok cmentarza i kończy się przy kapliczce z cudownym źródełkiem.

 

Tu również zgodnie z kilkusetletnią tradycją wierni pobierają wodę z cudownego źródełka, aby obmyć się na miejscu i aby zanieść ją tym, którzy z różnych względów nie mogli zrobić tego sami. Wynika to z przekazywanej z pokolenia na pokolenie wiary w jej moc uzdrawiania i ochrony przed chorobami, zwłaszcza w tym dniu i w tych okolicznościach.

Tegoroczne rozważania Męki Pańskiej zawierały akcenty z życia św. Jana Pawła, którego rocznica śmierci zbiegała się w tym roku z datą uroczystości Wielkiego Czwartku.

Przy ostatniej stacji po odmówieniu stosownych modlitw wierni otrzymali błogosławieństwo i uzyskali Odpust Zupełny.

 

 Tekst i zdjęcia: Cz. Brudek