2013-06-25_Bogoryjski Wieczór Uwielbienia

 

 Wieczór modlitw o uzdrowienia

 

   25 czerwca już po raz drugi w Bogoryjskim Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia odbyła się Msza Św. połączona  z modlitwą charyzmatyczną o  uzdrowienie duszy i ciała pod przewodnictwem franciszkanina z Krakowa o. Teodora Knapczyka.

 

Nabożeństwo o uzdrowienie składało  się z trzech części: Mszy Świętej, adoracji Pana Jezusa, modlitwy uwielbienia oraz  uzdrowienia i ostatnim elementem nabożeństwa była  modlitwa wstawiennicza z indywidualnym nałożeniem rąk. W czasie tej ostatniej wielu ludzi osuwało się na ziemię pod dotykiem dłoni kapłana, doświadczając spoczynku w Duchu Świętym. Na zakończenie modlitwy zostały poświęcone: woda, olej i sól przyniesione przez wiernych jako sakramentalia.
   Zgromadzeni w Świątyni wierni przez cały czas trwali w modlitewnym skupieniu i byli pod ogromnym wrażeniem nastroju jaki został wytworzony przez kapłana. Modlitwa o uzdrowienie wewnętrzne i fizyczne była wyjątkowym przeżyciem dla zebranych. Wiele osób przybyło na ten Bogoryjski Wieczór Uwielbienia spoza parafii.

   O. Teodor Knapczyk jest sekretarzem ds. ewangelizacji franciszkańskiego Zakonu Braci Mniejszych Prowincji Matki Bożej Anielskiej w Krakowie. Od wielu lat przeprowadza tego typu modlitwy w różnych częściach i parafiach Polski.

   Ja nie jestem żadnym uzdrowicielem, to Pan Jezus uzdrawia. Jezus żyje i działa w Kościele także dzisiaj, tak jak czytamy w Piśmie Świętym - mówi franciszkanin. - To, co robię, to nie magia. Nie mam żadnej mocy. To Bóg leczy przeze mnie. Prawdziwa siła pochodzi z miłości, wiary i modlitwy - wyjaśnił  ojciec Teodor Knapczyk.

tekst: Jolanta Gałęza-Terelak

 

 Zdjęcia z nabożeństwa: Adam Krzyżanowski