Ogłoszenia 2021-11-28

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

 

  1. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratnie; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane codziennie o godz. 7.00. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.

 

  1. We wtorek, 30 listopada, przypada liturgiczne święto Świętego Andrzeja Apostoła, pierwszego z powołanych Dwunastu.

 

  1. Zachęcamy do podejmowania postanowień adwentowych, niech one będą pomocą w zbliżaniu się do Pana. Możemy także wesprzeć potrzebujących poprzez zakup świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Caritas proponuje, by w tym roku ofiara za nabytą świecę nie była mniejsza niż 10 zł.

    

  1. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

- w czwartek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa o nowe powołania i możliwość skorzystanie ze spowiedzi.

- w piątek adoracja i spowiedź od godz. 15.30. Na Mostkach spowiedź od godz. 15.00, a o godz. 15.30 Msza święta.

- w sobotę o godz. 16.15 nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej, następnie Msza Święta.

 

  1. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu. Na sumie zmiana tajemnic różańca świętego. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

 

  1. W piątek i w sobotę dzieci ze Szkolnego Koła Caritas, będą zbierać żywność w delikatesach Centrum przy ul. Staszowskiej w Bogorii w ramach akcji „Tak, pomagam” organizowanej przez Caritas Polska. Zebrana żywność zostanie przekazana najuboższym, jako paczki świąteczne.

 

  1. W tym tygodniu organista rozpocznie roznoszenie opłatków: środa – Kolonia Wysoki Małe i Podlesie; czwartek – Góry Moszyńskie, Rogoźno i Mała Wieś; piątek – Łaziska i Rosołówka od Łazisk do Zimnowody; sobota – Mostki od Państwa Wójcickich.

 

  1. Bóg zapłać parafianom z ul. Staszowskiej i Polnej za posprzątanie kościoła, dekorację adwentową i złożoną ofiarę na kościół 510 zł: Maria Jurkowska, Justyna Rudawska, Bogusława Falasa, Bożena Domagała, Małgorzata Tokarska i Łukasz Jagodziński. Bóg zapłać także Panu Józefowi Skoblowi za zrobienie stelaża pod dekorację roratnią. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z ul. Leśnej i Wilsona.

 

  1. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, obfitości Jego darów w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

 

 

 ks. Leszek Biłas, proboszcz