Ogłoszenia 2021-11-07

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 

 1. Dziś pierwsza niedziela listopada, adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańca świętego.
 2. Do końca listopada można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.
 3. Jutro młodzież przygotowująca się do bierzmowania z kl. VII przychodzi na 17.00 na Mszę św.  i po Mszy św. ma swoje spotkanie.  
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia.
 5. W czwartek, 11 listopada, będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby podziękować Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość i prosić o dobre jej wykorzystanie, zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 11.00. Po Mszy Świętej złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem, a następnie młodzież naszej szkoły zaprasza na akademię patriotyczną.
 6. W każdy czwartek i piątek godzinę przed Mszą świętą wieczorną adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, z racji wypominek, a także indywidualnie na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Dwie ofiary po 200 zł. Bóg zapłać. Za tydzień druga niedziela miesiąca, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace remontowe.
 8. W przyszłą niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach zbiórka do puszek na organizację „Kościół w potrzebie”.
 9. Za tydzień w niedzielę o godz. 16.00 Msza święta połączona z wieczorem uwielbienia. Oprawa muzyczna: Posłańcy Miłości. Serdecznie zapraszamy.
 10. Bóg zapłać parafianom z Malej Wsi za posprzątanie kościoła: Edyta Fulara, Danuta Boś, Katarzyna Śledź, Agnieszka Ścibisz, Antonina Wieczorek, Małgorzata Witkowska, Iwona Witkowska i Marian Patrzałek. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z Bogorii z ul. Sandomierskiej.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

ks. Leszek Biłas, proboszcz