Ogłoszenia 2021-10-31

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA     

 

 1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. To również okazja do uświadomienia sobie, że gdy modlimy się w świątyni, celebrujemy Mszę Świętą, jesteśmy przez Boga uświęcani, by dawać świadectwo we współczesnym świecie. Niech będzie to przyczynkiem naszego dziękczynienia Panu Bogu i uwielbiania Go.

 

 1. Jutrzejsza uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej, które będą sprawowane o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 16.00. Nie ma w tym dniu Mszy świętej na Mostkach. Procesja na cmentarz po Mszy świętej o godz. 12.00.

 

 1. We wtorek 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Po Mszy świętej o godz. 9.00 procesja na cmentarz z modlitwą za zmarłych.

 

 1. Przez cały listopad można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

 

 1. W środę o godz. 16.30 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia.

 

 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i możliwość skorzystania ze spowiedzi. W piątek również od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji NSPJ i możliwość skorzystanie ze spowiedzi. W kaplicy na Mostkach spowiedź od godz.15.30. O godz. 16.00 Msza święta. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 16.15.

 

 1. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Na sumie zmiana tajemnic różańca świętego.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i indywidualne na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Bóg zapłać także za ofiary składane na wywóz śmieci z cmentarza. Dziękuję Panu sołtysowi z Bogorii za zebranie na ten cel 840 zł.

 

 1. Bóg zapłać parafianom z Kolonii Bogorii za posprzątanie kościoła i ofiarę 250 zł.: Jolanta Dyduch, Danuta Sałata, Dorota Jaworska, Barbara Chynek, Władysława Chynek, Teresa Tutak i Władysław Jaworski. Bóg zapłać także p. Stanisławowi Włochowi za ofiarowanie pięknych kwiatów do ołtarza. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z Małej Wsi.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Helena Brudek i Elżbieta Domagała. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

 ks. Leszek Biłas, proboszcz