Ogłoszenia 2021-05-30

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 

 1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary.

 

 1. Jutro ostatni dzień maja. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

 

 1. We wtorek rozpoczyna się czerwiec – miesiąc poświęcony Najśw. Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. o godz. 18.00.

We wtorek na godz. 18.00 na Mszę św., nabożeństwo i spotkanie zapraszamy dzieci z klasy IV i ich rodziców.

 

 1. W środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz.17.30.

 

 1. W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte o godz. 9.00, 11.00 i 16.00. Po Mszy Świętej o 11.00 wyruszymy na Rynek z procesją do czterech ołtarzy – tak jak to bywało wcześniej. O dekorację zielenią prosimy parafian z Zimnowody.

Zatroszczmy się o przygotowanie ołtarzy, przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem.

Już teraz wyrażam wdzięczność całemu orszakowi procesyjnemu, liturgicznej służbie ołtarza, chórowi, scholi, dziewczęcej służbie maryjnej, straży pożarnej, policji, grupom parafialnym, wszystkim, dzięki których pracy i zaangażowaniu ten dzień będzie dla nas niezwykły, pełen chwały Bożej i błogosławieństwa Bożego.

Do udziału w procesji zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów, chłopców do funkcji dzwonników.

 

 1. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo czerwcowe z procesją o godz. 18.00.

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej. Na Mostkach spowiedź od godz. 15.30, a o godz. 16.00 Msza święta.

 

 1. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Na sumie zmiana tajemnic różańca świętego. Nabożeństwo czerwcowe z procesją po Mszy świętej wieczornej.

 

 1. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone na tacę. Bóg zapłać także za anonimową ofiarę 100 zł cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 

 1. Bóg zapłać za prace wykonywane w ostatnim czasie przy plebani i domu parafialnym.

Z Kolonii Wysoki Małe: Maria Stęplowska, Jadwiga Grzesik, Eugeniusz Grzesik, Marian Sikora, Mateusz Sikora, Paweł Mazur;

z Podlesia: Bogusław Pałka;

z Zimnowody: Małgorzata, Jakub Rzepa, Zofia Kubik, Krzysztof Przytuła.

Bóg zapłać za prace wykonane w piątek: Stanisław Tomporowski, Dariusz Dubiel, Arkadiusz Jurkowski i Marek Machaj.

 

 1. Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni, kwiaty i za ofiarę 310 zł na wywóz śmieci z cmentarza parafianom z ul. Kolejowej: Krystyna Janda, Anna Sobolewska, Helena Kucemska, Julia, Klaudia i Marzena Popek, Adrian Samurajczyk. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy nowożeńcom.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

Ks. Leszek Biłas, proboszcz