Ogłoszenia 2021-04-18

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

 

 1. Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.

 

 1. Na stoliku są przygotowane fragmenty z Pisma Świętego Nowego Testamentu. Można je zabrać przed wyjściem z kościoła, żeby codziennie je rozważać i uczynić z nich inspirację do osobistej modlitwy.

 

 1. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej (grupa I).

 

 1. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Pocieszenia.

 

 1. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej (grupa II).

 

 1. W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Od godz. 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W piątek o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VIII.

 

 1. Już dzisiaj pragnę podziękować rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza, jakim jest odnowiony żyrandol. Bóg zapłać.

 

 1. Bóg zapłać panom z Zimnowody i Rosołówki za wczorajszą pracę przy domu parafialnym: Szczepan Zieliński, Marcin Koseła, Stanisław, Dawid, Mateusz, Patryk Kondek, Zbigniew Stępień i Jakub, Piotr, Paweł Rzepa. Prace związane z porządkowaniem tego terenu nie zostały jeszcze skończone, dlatego na najbliższą sobotę proszę parafian z Kolonii Wysoki Małe i Podlesia.

 

 1. Bóg zapłać za kwiaty i posprzątanie kościoła parafianom z ul. Jędrusiów: Maria Różańska, Ewa Krzyżanowska, Janina Wójtowicz, Elżbieta Brudek, Martyna Woszczyńska i Zdzisława Feledyn. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z ul. Staszowskiej i Polnej.

 

 1. Fundacja Przyjaciół Sanktuarium zwraca się z prośbą o 1% podatku na rzecz naszego sanktuarium. Bóg zapłać wszystkim, którzy to już uczynili.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 ks. Leszek Biłas, proboszcz