Ogłoszenia 2021-04-11

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY            

 

  1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritas, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”

 

  1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Po Mszy świętej zbiórka do puszek na Caritas.

 

  1. We wtorek na godz. 18.00 na Mszę świętą i spotkanie zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej (z pierwszej grupy) i ich rodziców.

 

  1. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. Również w środę będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.

 

  1. W czwartek na godz. 18.00 na Mszę świętą i spotkanie zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej (z drugiej grupy) i ich rodziców.

 

  1. W piątek od godz.17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

  1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiarę 220 zł parafianom z ul. Sandomierskiej: Teresa Łasisz, Krystyna Krzemińska, Edyta Krzemińska i Małgorzata Stępień. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z ul. Jędrusiów.

 

  1. Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Staszowie dostarczyła do nas przez OSP w Bogorii maseczki ochronne.

 

  1. Zwracam się z prośbą do parafian z Zimnowody, Rosołówki i Łazisk o pomoc w prządkach wiosennych przy domu parafialnym. Prace będą prowadzone w sobotę od godz. 9.00.

 ks. Leszek Biłas, proboszcz