Ogłoszenia 2021-04-05

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY

 

  1. Dzisiejszymi ofiarami na tacę wspieramy uczelnie katolickie i wydziały teologiczne w Polsce.

 

  1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym tak pięknie przeżyliśmy Święte Triduum Paschalne. Księdzu kan. Andrzejowi za wygłoszenie kazań pasyjnych w czasie Gorzkich Żali i przewodniczenie liturgii Wielkiego Czwartku. Panu organiście, chórowi, panu kościelnemu, paniom z Gminnego Ośrodka Kultury za przygotowanie ołtarza adoracji (ciemnicy) i grobu Pańskiego, rodzicom dzieci komunijnych za posprzątanie kościoła, wszystkim którzy złożyli ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego, pani Zofii Snopek za ofiarowanie tych białych róż do przystrojenia ołtarza, grupie Intronizacji NSPJ za złożenie ofiar na obrusy w głównym ołtarzu, a przede wszystkim dziękuję liturgicznej służbie ołtarza (ministrantom i scholi) i jej opiekunowi ks. Tadeuszowi. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godną oprawę. Niech Zmartwychwstały spotka was na drodze waszego życia jak uczniów idących do Emaus.

 

  1. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Pocieszenia.

 

  1. W piątek od godz.17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu z racji Oktawy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

  1. Przyszła niedziela kończy oktawę Wielkanocy. Jest to tak zwana niedziela biała, a z ustanowienia Kościoła Niedziela Miłosierdzia Bożego. W tym dniu rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek na Caritas.

 

  1. Za tydzień na sumie zmiana tajemnic różańcowych.

 ks. Leszek Biłas, proboszcz