Ogłoszenia 2021-03-28

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ           

 

 1. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania. W diecezjach przeżywamy dziś Światowy Dzień Młodzieży.

 

 1. Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Obejmuje liturgię Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, wielkopiątkową liturgię Męki Pańskiej oraz Wigilię Paschalną sprawowaną po zapadnięciu zmroku w Wielką Noc. Triduum Paschalne kończy się wieczorem w Niedzielę Zmartwychwstania.

 

 1. W Wielką Środę od godz. 9.00 udamy się do chorych, którzy zostali zgłoszeni.

 

 1. W Wielki Czwartek liturgia Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej w naszym kościele rozpocznie się o godz. 18.00. Po Mszy Świętej adoracja Pana Jezusa do godz. 22.00. Nie będzie w tym dniu tradycyjnej drogi krzyżowej ulicami Bogorii.

 

 1. Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii. Obowiązuje post ścisły. Liturgię rozpoczniemy o godz. 18.00. O 17.30 droga krzyżowa. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00 do 23.00. Tego dnia przypada rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Pamiętajmy, że papież i jego nauczanie to dar, którego nam, Polakom, nie wolno zmarnować.

 

 1. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 8.00 do 19.00. Poświęcenie pokarmów w sanktuarium od godz. 9.00 do 12.00 co pół godziny. W Mostkach o 9.00, w Zimnowodzie (przy remizie) o 9.30, w Małej Wsi (przy domu Pani Sołtys) o 10.30.

 

 1. W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Wigilia Paschalna w naszym kościele o godz. 19.00Przynosimy świece. Można także przynieść własną wodę do poświęcenia.

 

 1. W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego rezurekcja o godz. 6.00. Nie będzie procesji. A później jeszcze Msza Święta o godz. 8.00, 9.00, 10.30 i 12.00. Nie ma Mszy świętej po południu.

 

 1. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte. o godz. 8.00, 9.00, 12.00 i 16.00.

 

 1. Przypominam, że zgodnie z zarządzeniem administracyjnym, w kościele podczas Mszy św. i innych nabożeństw może przebywać jedna osoba na 20 metrów kwadratowych. Istnieje także obowiązek, by wierni podczas nabożeństw mieli zasłonięte maseczką usta i nos. Usta odkrywamy jedynie na czas przyjęcia Komunii świętej. Hołd krzyżowi w czasie adoracji oddajemy przez ukłon. Nie dotkamy i nie całujemy krzyża.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego: KŻR Rodziców modlących się za dzieci – 200 zł, KŻR Kobiet p. Alicji Zielińskiej – 300 zł, Wspólnota Intronizacji NSPJ Legionu Maryi – 200 zł. Bóg zapłać także za anonimową ofiarę na rzecz parafii: 800 zł i 100 zł. Bóg zapłać także Pawłowi i Jakubowi Rzepom za odnowienie dwóch bramek wejściowych do plebanii.

 

 1. Bóg zapłać parafianom z Małej Wsi za posprzątanie kościoła: Edyta Fulara, Danuta Boś, Katarzyna Śledź i Antonina Wieczorek. W tym tygodni troskę o kościół powierzamy rodzicom dzieci komunijnych.

 ks. Leszek Biłas, proboszcz