Ogłoszenia 2021-03-21

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Wezwanie do nawrócenia jest zachętą do nieustannego odkrywania piękna i głębi Eucharystii. W Wielkim Poście ta droga prowadzi do źródła, którym jest Ewangelia Jezusa Chrystusa. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.    
 2. O godz. 16.00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

 

 1. Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na ogrzewanie kościoła. Zebrano 2115 zł. Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty do grobu Pańskiego: Zimnowoda – 200 zł, Mała Wieś – 240 zł, Rosołówka – 200 zł, Kolonia Wysoki Małe – 200 zł, Kolonia Bogoria – 220 zł. Bóg zapłać sołtysom za zebrane pieniądze na wywóz śmieci z cmentarza: Rosołówka – 430 zł, Kolonia Wysoki Małe – 540 zł, Moszyny – 1002 zł. Bóg zapłać także Marcinowi i Małgorzacie Drzymalskim za ofiarę 200 zł na kościół.

 

 1. W środę o godz. 16.30 nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Zachęcam do duchowej adopcji dziecka poczętego zagrożonego zagładą. To piękna inicjatywa towarzyszenia modlitwą przez dziewięć miesięcy dziecku, którego imię zna Pan Bóg.

 

 1. W czwartek od godz. 16.00 do 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

O godz. 17.00, na Mszy św., poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej. Zapraszam zatem dzieci i rodziców.

 

 1. W najbliższy piątek o godz. 16.00 droga krzyżowa dla dzieci, a o godz. 17.00 dla dorosłych.

 

 1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafianom z Kolonii Bogorii: Barbara Chynek, Dorota Jaworska, Władysława Chynek, Jolanta Dyduch i Zdzisława Wróblewska. Bóg zapłać Paniom z Rosołówki i Pani Stępień za wypranie obrusów i bielizny kielichowej. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z Małej Wsi.

 

 1. Proszę w zakrystii zgłaszać chorych, którzy chcieliby przed świętami skorzystać z sakramentu pokuty i przyjąć Komunię świętą.

 

 1. W zakrystii możemy nabyć baranki wielkanocne.

 

 1. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy Świętej.

 

 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł + Marek Kiciński. Módlmy się w jego intencji: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

ks. Leszek Biłas, proboszcz