Ogłoszenia 2021-03-07

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU           

 

  1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.

 

  1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16.00 dla dzieci, o 17.00 dla dorosłych. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

 

  1. Rekolekcje parafialne trwać będą od następnej niedzieli (14. marca) do wtorku. Poprowadzi je ks. Sławomir Brzeski z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Program rekolekcji w gablocie parafialnej i na stronie internetowej parafii.

 

  1. W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.

  2. W sobotę o godz. 10.00 w naszym sanktuarium rozpocznie się spotkanie modlitewne przedstawicieli Grup Modlitwy Ojca Pio z naszej diecezji. Zapraszam czcicieli Ojca Pio z naszej parafii na to spotkanie.

 

  1. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę na cele wspólnoty parafialnej i jej utrzymanie. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem. Za tydzień taca przeznaczona na ogrzewanie naszej świątyni. W czasie rekolekcji będzie zbierana taca na organizację rekolekcji i spowiedzi świętej.

 

  1. Bóg zapłać parafianom z Rosołówki za posprzątanie kościoła: Małgorzata Kondek, Teresa Kondek, Dawid Kondek, Wioletta Belazouz, Danuta Tutak, Justyna Feledyn, Elżbieta Iskra, Grażyna Sadłocha i Ewa Zalewska. Bóg zapłać p. Józefowi Skoblowi za prace stolarskie. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z Zimnowody.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 ks. Leszek Biłas, proboszcz