Ogłoszenia 2021-02-28

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Papież Franciszek ogłosił rok 2021, rokiem św. Józefa. Po każdej Mszy Świętej będziemy odmawiali modlitwę do św. Józefa i polecali jego wstawiennictwu sprawy naszych rodzin, a w każdy wtorek po Mszy św. nabożeństwo do św. Józefa. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin.

 

 1. 1. marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi.

 

 1. W pierwszy czwartek marca o godz.17.00 będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 

 1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16.00 dla dzieci, o 17.00 dla dorosłych. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy Świętej wieczornej odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od godz. 15.30 okazja do spowiedzi świętej. Na Mostkach spowiedź od godz. 15.00. O godz. 15.30 Msza św.

 

 1. W sobotę o godz. 9.00 w salce parafialnej spotkanie scholi dziecięcej. Zbiórka dla ministrantów i kandydatów w sobotę o godz. 10.00.

 

 1. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańca świętego. Na godz. 9.00 na Mszę świętą i spotkanie, zapraszam kandydatów do bierzmowania z klasy VIII i ich rodziców.

 

 1. Rekolekcje parafialne rozpoczną się od niedzieli 14. marca. W poniedziałek, 15. marca, spowiedź parafialna. Zaplanujmy sobie czas, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Program rekolekcji w gablocie parafialnej i na stronie parafialnej.

 

 1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła: Katarzyna Chłodnicka, Bożena Szemraj, Ewa Zielińska, Urszula Gałęza i Włodzimierz Gałęza. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z Rosołówki.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

  

ks. Leszek Biłas, proboszcz