Ogłoszenia 2021-02-21

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  

 1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.

 

 1. W środę nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 16.30.

 

 1. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 do 17.00.

 

 1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej: o godz. 16.00 dla dzieci, o 17.00 dla dorosłych. 
  Drogi krzyżowe o godz. 17.00 poprowadzą:
  26.02 - Legion Maryi

    5.03 - Chór
  12.03 - Grupa Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa
  19.03 - Róże różańcowe
  26.03 - kandydaci do bierzmowania


  W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
  Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na tacę, na ogrzewanie kościoła. Zebrano 1885 zł. Bóg zapłać także za anonimową ofiarę 1000 zł na obrus.

 

 1. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom „Ad gentes”.

 

 1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafianom z Rogożna: Katarzyna Falasa, Beata Zawolik, Dorota Karwacka, Dorota Bławat, Izabela Dubiel; z Moszyn: Edmund Maciąg, Agnieszka Nowak, Ewa Pinzuł, Kazimiera Pierścińska, Grażyna Stefańska, Teresa Kowalska. Bóg zapłać także p. Ewie Kochanowskiej z GOK w Bogorii za dekorację ołtarza. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z Łazisk.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł +Marian Iskra. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie …

 

 

 ks. Leszek Biłas, proboszcz