Ogłoszenia 2021-02-14

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 1. W Chrystusie istnieje jedność – jest Bogiem-człowiekiem. Wielokrotnie w Ewangelii widzimy Jezusa, który przejawia czysto ludzkie emocje i zachowania, pochyla się nad każdym człowiekiem, z wielką miłością lituje się nad ludźmi. Taki również jest Bóg: pochyla się nad każdą ludzką biedą, doskonale rozumie naszą sytuację. Każda Eucharystia jest dziękczynieniem za to, że Bóg jest wśród ludu. Teraz i zawsze.

 

 1. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i społeczne przyzwolenie na jego picie w wielu sytuacjach. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.

 

 1. Wspominamy św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji zakochanych, by nie mylili zakochania z pożądaniem, oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.

 

 1. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz.16.30. Na Mostkach Msza św. o godz. 16.00. Taca tego dnia przeznaczona jest na Caritas.

 

 1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16.00 dla dzieci, o 17.00 dla dorosłych. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.15.00 do 16.00. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

  Drogi krzyżowe o godz. 17.00 poprowadzą:
  26.02 - Legion Maryi

    5.03 - Chór
  12.03 - Grupa Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa
  19.03 - Róże różańcowe
  26.03 - kandydaci do bierzmowania

 

 1. W związku z obecną sytuacją epidemiczną, Kuria Diecezjalna organizuje kurs dla narzeczonych w formie zdalnej. Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie diecezjalnej (diecezjasandomierska.pl/kurs-przedmalzenski) do 24.02.2021 r. Kurs rozpocznie się w dn. 27.02.2021 r. o godz. 20.00.

 

 1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafianom z Podlesia: Beacie Drzymalskiej, Teresie Wojnarowskiej, Urszuli Karwackiej, Hubertowi Wojnarowskiemu i Stanisławowi Maruszewskiemu. Bóg zapłać jeszcze raz wszystkim zatroskanym o piękno naszego kościoła. Bóg zapłać Paniom z Gminnego Ośrodka Kultury za dekorację naszej świątyni na ważne uroczystości. Bóg zapłać panom: Robertowi Łochowi i Markowi Machajowi za odśnieżenie kościelnych parkingów i dróg dojazdowych. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z Moszyn.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 1. W minionym tygodniu do wieczności odeszła +Zofia Klockowska. Pogrzeb we wtorek o godz. 13.00. Polecając ją miłosierdziu Bożemu, módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

 ks. Leszek Biłas, proboszcz