Ogłoszenia 2021-02-07

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 

  1. Chrystus w czasie Eucharystii uczy nas modlitwy. Wielokrotnie wskazywał, że trzeba na nią znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas. Uczymy się w tym kościele, jak w sercu i w codzienności budować świątynię, w której będziemy spotykać Boga twarzą w twarz na modlitwie i wsłuchiwać się w Jego słowa.

 

  1. We wtorek o godz. 17.00 Msza św. i spotkanie dla dzieci przygotowujący się do I Komunii św. i ich rodziców.

 

  1. W środę o godz. 16.30 nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, a następnie Msza św. Wybierając się w środę na Mszę św., przyjdźmy wcześniej też na nowennę. W środę po Mszy świętej zapraszam na spotkanie Radę Parafialną.

 

  1. W czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W 1858 r., cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle, Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę. O godz. 9.00 na Mszy świętej w szczególny sposób będziemy się modlić za chorych z naszej parafii. W czasie Mszy św. zostanie udzielony sakrament chorych. Zadbajmy o to, by nasi chorzy bliscy czy sąsiedzi, dzięki naszej życzliwej pomocy, mogli tego dnia uczestniczyć we Mszy św.

 

  1. W piątek od godz. 16.00 do 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

  1. Drodzy, przy naszej świątyni istnieje Fundacja Przyjaciół Sanktuarium. Jest to organizacja pożytku publicznego, której można przekazać 1% podatku dochodowego. Niech to będzie nasza forma wsparcia sanktuarium. Bóg zapłać.

 

  1. Za tydzień w niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła.

 

  1. Bóg zapłać za rozebranie dekoracji świątecznych, posprzątanie świątyni i kwiaty do ołtarza parafianom z Kolonii Wysoki Małe: Marianna Stemplewska, Anita Małek, Wioletta Kurgan, Danuta Sikora, Barbara Falasa i Marianna Tokarska. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z Podlesia.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 ks. Leszek Biłas, proboszcz