ogłoszenia 2020-12-20

IV niedziela adwentu

 

 1. Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.

 

 1. Do czwartku włącznie roraty o godz. 7.00. W czwartek nie będzie Mszy wieczornej.

 

 1. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. Pasterka w kaplicy na Mostkach o godz. 22.00, w sanktuarium o północy.

 

 1. Msze Święte w uroczystość Bożego Narodzenia o godz. 8.00, 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00.

 

 1. W sobotę 26 grudnia wspominamy św. Szczepana – pierwszego męczennika. W tym dniu Msze Święte jak w Boże Narodzenie: 8.00, 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00.

 

 1. W niedzielę 27 grudnia Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze święte o godz. 8.00, 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00.

  W piątek, sobotę i niedzielę nie ma Mszy świętej wieczornej. Popołudnie i wieczór spędźmy spotkając się przy stole świątecznym w gronie rodzinnym.

 

 1. Bóg zapłać parafianom z ul. Opatowskiej za posprzątanie kościoła i ofiarę na świąteczne dekoracje w wysokości 300 zł: Beata Piórkowska, Wioletta Wyrzykowska, Joanna Kwasek, Dorota Gałęza, Monika Filipowicz i Edyta Utnik. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy rodzicom dzieci komunijnych. Przygotowanie naszej świątyni do świąt we wtorek o godz.14.00.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na tacę z przeznaczeniem na ogrzewanie kościoła. Zebrano 2230 zł.

 

 1. Bóg zapłać harcerzom za przyniesienie do naszego sanktuarium Betlejemskiego Światła Pokoju. Niech ten ogień radości i jedności zapłonie także w naszych domach. W zakrystii są jeszcze świece Caritas.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła +Krystyna Kwasek. Pogrzeb jutro o godz. 13.00. Polecajmy ją Bogu i módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

 

 1. Leszek Biłas, proboszcz