Ogłoszenia 2020-12-06

II niedziela adwentu

 

 1. „Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzając, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
  Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy”.

 

 1. Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać do puszek po wyjściu z kościoła.

 

 1. Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, biskupa Miry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich.

 

 1. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej codziennie o godz. 7.00. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci.

 

 1. Zadbajmy o to, by każdy z nas i z naszych najbliższych skorzystał z sakramentu pojednania. Codziennie mamy taką możliwość. Spowiedź parafialna przed świętami odbędzie się 17 grudnia.

 

 1. We wtorek, 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godzinie 7.00, 9.00 i 17.00. W tym dniu na każdej Mszy świętej poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej.

 

 1. W zakrystii można kupić świece Caritas na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

 

 1. Opłatki w tym tygodniu: wtorek – Zimnowoda, środa – Bogoria ul. Kolejowa i Południowa, czwartek – ul. Osiedlowa, Osiedle i Rakowska, piątek – ul. Tylna, Spacerowa, Ogrodowa, Opatowska i Sportowa, sobota – ul. Sandomierska, Jędrusiów, Polna i Staszowska.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz utrzymania parafii. W najbliższą niedzielę taca będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

 

 1. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z Osiedla Ujazd.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 Leszek Biłas, proboszcz