Ogłoszenia 2020-10-25

30. niedziela zwykła

  1. Zgodnie z rozporządzeniem administracyjnym, w kościele podczas Mszy Świętej może być 1 osoba na 7 metrów kwadratowych, czyli w naszym kościele maksymalnie 30 osób, które mają obowiązek zachować bezpieczną odległość między sobą. Przypominam, że istnieje obowiązek, by wierni podczas nabożeństw mieli zasłonięte maseczką usta i nos. Usta odkrywamy jedynie na czas przyjęcia Komunii świętej.

 

  1. W środę w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Boga o silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.

 

  1. W środę gromadzimy się też na Nowennie do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00.

 

  1. W środę po ostatniej Mszy świętej zapraszam na spotkanie radę parafialną.

 

  1. W sobotę ostatnia Msza święta wieczorna z niedzieli.

 

  1. W przyszłą niedzielę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 9.00, 11.00 i 16.00. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności. Z racji na obecna sytuację epidemiczną w tym roku nie będzie uroczystej procesji na cmentarz. Zapraszam do modlitwy za zmarłych przez cały tydzień. Codziennie o godz. 17.30 będzie nabożeństwo za zmarłych polecanych w wypominkach.

 

  1. W poniedziałek, 2 listopada, w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy Msze Święte o 9.00, 16.30 i 17.00.

 

  1. Bóg zapłać parafinom z ul. Sandomierskiej za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 160 zł na potrzeby parafii: Dominika Różalska, Elżbieta Radkowska, Maria Kozłowska-Tukaj, Krystyna Krzemińska, Milena Nowak i Sebastian Samela. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z ul. Staszowskiej i Polnej.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii.

 

  1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy +Stanisława Bąka. W jego intencji pomódlmy się: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

 

ks. Leszek Biłas, proboszcz