Ogłoszenia 2020-10-18

29. niedziela zwykła

  1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. Ofiarą do puszki możemy wesprzeć misje.

 

  1. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada (wyparte przez dzisiejszą niedzielę) święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.

 

  1. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Codziennie w naszym kościele o godz. 17.00 odprawiamy nabożeństwo różańcowe.

 

  1. W środę o godz.17.00 gromadzimy się też w naszym kościele na Nowennę do Matki Bożej Pocieszenia.

 

  1. W czwartek, 22 października Święto – rocznica poświęcenia Bazyliki katedralnej w Sandomierzu. Wspomnienie Św. Jana Pawła II w naszej diecezji przeniesione jest na 25 października.

 

  1. W piątek od godz. 15.30 do 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

  1. Bóg zapłać rodzicom młodzieży, która w środę przyjęła sakrament bierzmowania, za piękne kwiaty, dekorację naszej świątyni i za dar ołtarza. Troskę o kościół w tym tygodniu powierzamy parafianom z ul. Sandomierskiej.

 

  1. Bóg zapłać za anonimowe ofiary złożone na remont plebanii.

 

  1. Dziękujemy p. Agacie Kwiecień-Godzwon – Przewodniczącej Regionu Staszów Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji, która przyjechała do nas w ramach akcji promującej i zwiększającej nasze bezpieczeństwo na drodze. Po Mszy św. można wziąć kamizelkę odblaskową i używać jej, zwłaszcza chodząc czy jeżdżąc rowerem po zmroku.

 

 ks. Leszek Biłas, proboszcz