Ogłoszenia

Ogłoszenia 2021-12-26

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

 

 1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności.
 2. Jutro, 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty.
 3. We wtorek, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta.
 4. W środę o godz. 16.30 nowenna do Matki Bożej Pocieszenia
 5. W piątek, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 16.30 a następnie Msza święta. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Na ten dzień Ks. Biskup udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych i zachowania pokutnego charakteru piątku.
 6. W sobotę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte według porządku niedzielnego: 9.00; 12.00 i 16.00. W kaplicy w Mostkach: 10.30. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca. O godz. 15.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Taca przeznaczona na ogrzewanie kościoła. Po sumie dzieci zaśpiewają Jezusowi kolędę. Zachęcam, aby rodzice pomogli dzieciom przygotować kolędę czy pastorałkę i dodali odwagi w zaśpiewaniu.
 8. W tym roku zgodnie z decyzją Ks. Biskupa Ordynariusza w okresie Bożonarodzeniowym nie będzie kolędy w tradycyjnej formie. W ramach kolędy będziemy zapraszali rodziny z poszczególnych części naszej parafii na Mszę św. o godz. 17.00, podczas, której będziemy modlili się o Boże błogosławieństwo dla Was. Po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu zawierzenie rodzin i błogosławieństwo indywidualne każdej rodziny Najświętszym Sakramentem. Rodziny będą mogły według własnego uznania złożyć ofiarę-kolędę na rzecz remontu zakrystii. Szczegóły podamy po Nowym Roku.
 9. Dziękuję wszystkim, którzy podczas Adwentu trwali na modlitwie w czasie Rorat w świątyni. Składam serdecznie podziękowanie wszystkim osobom, które przyczyniły się do świątecznego udekorowania naszej świątyni. Panu Piotrowi Nowakowi za choinki, Panu Markowi Machajowi za wykonanie szopki, Wspólnocie dla Intronizacji NSPJ za ofiarowanie obrusów, rodzicom dzieci komunijnych za posprzątanie kościoła, ubranie choinek i złożenie ofiary 560 zł. Bóg zapłać Pani Ewelinie Raban za przygotowanie stroików na bocznych ołtarzach i dekorację głównego ołtarza. Bóg zapłać scholi i chórowi.
 10. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z os. Ujazd.
 11. Wszystkim życzymy obfitości łask Bożych płynących z betlejemskiego żłóbka i opieki Matki Najświętszej.
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności +Józef Boboń. Pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 14.00.W jego intencji módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

ks. Leszek Bilas, proboszcz