Ogłoszenia

ogłoszenia 2021-09-26

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 

 1. Jutro na godz. 18.00 na Mszę świętą i spotkanie zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klasy VI i ich rodziców.
 2. We wtorek na godz. 18.00 na Mszę św. i spotkanie zapraszamy kandydatów, którzy w tym roku przyjmą sakrament bierzmowania.
 3. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. O godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, następnie Msza święta na którą zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klasy VIII i ich rodziców.
 4. W czwartek od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. O godz. 18.00 na Msza święta i spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VII i ich rodziców.
 5. W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać codziennie o godz. 16.30, a o godz. 17.00 Msza święta.
 6. Spowiedź święta w pierwszy piątek od godz. 15.30. W kaplicy na Mostkach spowiedź również od godz. 15.30, a o 16.00 Msza święta.
 7. Od 1 października Msza święta w tygodniu naszym sanktuarium, o godz. 7.00 i 17.00.
 8. Osoby starsze i chore, które chciałyby, aby kapłan odwiedzał je w pierwsze piątki miesiąca z Komunią świętą proszę zgłosić w zakrystii.
 9. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu, na sumie zmiana tajemnic różańca świętego.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i za anonimowe ofiary: 100 zł. i 150 zł.
 11. W sobotę 2 października odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca. W tym roku do Gorzyc. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii.
 12. We wtorek odbyło się spotkanie Rady Parafialnej, w czasie której członkowie złożyli przyrzeczenia na trzyletnią kadencję. W składzie rady brakuje przedstawicieli z Rosołówki, Łazisk i Małej Wsi.
 13. Trwają prace przy renowacji kapliczki przed kościołem, do renowacji został także oddany żyrandol. Rada Parafialna przyjęła plan następnych prac remontowych. W pierwszej kolejności remont zakrystii, w której koniecznie trzeba wymienić szafę sterowniczą instalacji elektrycznej, okna, wymalować ściany i odnowić meble służące na przechowywanie szat liturgicznych. Rada Parafialna podjęła też decyzję, aby taca z drugiej niedzieli miesiąca była tacą gospodarczą i inwestycyjną.
 14. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i piękne kwiaty do ołtarza parafianom z Łazisk: Ewa Zielińska, Urszula Gałęza, Grażyna Dyrduł, Wanda Podyma, Katarzyna Podyma i Katarzyna Chłodnicka. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z Rosołówki.
 15. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 Leszek Biłas, proboszcz