Ogłoszenia

Ogłoszenia 2021-08-29

UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ POCIESZENIA – ODPUST PARAFIALNY

 

  1. Dzisiaj wpatrujemy się w naszą Patronkę – Matkę Bożą Pocieszenia. Przypominamy, że ważnym elementem naszej uroczystości jest możliwość zyskania odpustu, pod zwykłymi warunkami.

 

  1. 1. września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnych w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego w naszym sanktuarium o godz. 9.00, na Mostkach o godz. 7.45. Serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców.

 

  1. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek i piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi. W czwartek adoracja w ciszy, a w piątek adorację prowadzi Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca o godz. 17.15. Zapraszamy.

 

  1. W sobotę o godz. 6.00 z parkingu przed kościołem udajemy się na pielgrzymkę po sanktuariach w Bieszczadach: Dębowiec, Pustelnia św. Jana z Dukli, Dukla, Komańcza, Zagórz, Kalwaria Pacławska. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii.
  2.  W sobotę w Sulisławicach Diecezjalne Spotkanie Młodych. Hasłem tegorocznego spotkania są słowa: ”Kocham, więc jestem”, które są odpowiedzią serca na miłość do Pana Boga a jednocześnie dzielenie się Nim we wspólnocie z drugim człowiekiem.

 

  1. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Na sumie zmiana tajemnic różańca świętego.

 

  1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, terenu wokół kościoła i za kwiaty do ołtarza parafianom z Kolonii Wysoki Małe: Bożena Sikora, Anita Małek, Natalia Małek, Agata Urbańska, Jadwiga Grzesik, Wioletta Kurgan, Ewa Pietras, Danuta Sikora, Maria Tokarska, Eugeniusz Grzesik, Krzysztof Bojarski, Marian Sikora, Grzegorz Sikora, Hubert Dzieciuch i Paweł Mazur. Bóg zapłać także paniom z Gminnego Ośrodka Kultury za przygotowanie dekoracji przed ołtarzem. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z Podlesia.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 

 ks. Leszek Biłas, proboszcz