Ogłoszenia

Ogłoszenia 2021-08-01

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 

  1. Rozpoczynamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca - po ogłoszeniach adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

  1. W naszych modlitwach pamiętajmy dziś o 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, prosząc dla żyjących bohaterów o zdrowie i błogosławieństwo Boże, a dla tych którzy odeszli do Pana – o nagrodę wieczną

 

  1. Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

 

  1. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia.

W środę wyrusza Piesza Pielgrzymka Diecezji Sandomierskiej na Jasną Górę. Pamiętajmy w modlitwie o pątnikach i łączmy się duchowo z tymi, którzy pielgrzymują, przez uczestnictwo w codziennej Mszy św. w czasie trwania pielgrzymki.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św. W pierwszy piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

W Mostkach spowiedź od 15.30, a o 16.00 Msza św.

W pierwszą sobotę miesiąca o 17.15 nabożeństwo pierwszosobotnie, a o 18.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.

 

  1. W piątek, 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego. Odpust w Wiśniowej.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, a także za te anonimowe ofiary złożone na kościół.

 

  1. W dniach 4 i 5 września planowana jest w naszej parafii pielgrzymka w Bieszczady. Odwiedzimy m. in. takie miejsca jak: Dębowiec, Pustelnia św. Jana z Dukli, Dukla, Komańcza, Zagórz, Kalwaria Pacławska. Koszt ok. 200 zł.

 

  1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i kwiaty do ołtarza parafianom z ul. Ogrodowej i Tylnej: Krystyna Buba, Ewelina Łoch, Anita Zawolik-Pabian i Henryka Snopek. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy sobotnim nowożeńcom.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 ks. Leszek Biłas, proboszcz