Ogłoszenia

Ogłoszenia 2021-06-20

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 

 1. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20).

 

 1. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po wieczornej Mszy świętej. Zadbajmy o to, byśmy choć raz rodzinnie stanęli przed obliczem Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie.

 

 1. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. W środę przeżyjemy także Dzień Ojca. Na nowennie i Mszy Świętej w szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.

 

 1. W czwartek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego.

 

 1. W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku. O godz. 8.00 Msza święta na Mostkach o godz. 9.00 w sanktuarium. W każdy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

 

 1. W sobotę, na godz. 18.00, na Mszę świętą, a później na ognisko zapraszamy wszystkich ministrantów, scholę młodszą i starszą, Dziewczęcą Służbę Maryjną i wszystkich którzy chcieliby się zapisać do którejś z tych grup.

 

 1. W każdą sobotę o godz. 21.00 w naszym sanktuarium apel.

 

 1. Z dniem dzisiejszym zostaje zniesiona dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane. W związku z tym przypominam, także dlatego, że zbliża się okres wakacyjny, o obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta.

 

 1. W roku św. Józefa zapraszamy do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Rodzin do kościoła stacyjnego św. Józefa w Klimontowie, która odbędzie się w najbliższą sobotę. Spotkanie w Klimontowie rozpocznie się o godz. 11.00.

 

 1. W tym roku Pielgrzymka Rodzin połączona jest z Sandomierskim Rajdem Papieskim, który wyruszy z dziedzińca Seminarium Duchownego w Sandomierzu o godz. 8.30.

 

 1. Bóg zapłać parafianom z ul. Południowej za zebranie składki 480 zł na wywóz śmieci z cmentarza. Bóg zapłać Panu Markowi Machajowi za wykoszenie trawy na skarpie przed kościołem. Bóg zapłać Panu Robertowi Łochowi za wczorajszy dzień pracy koparką przy domu parafialnym.

 

 1. Dziękuję nowożeńcom za kwiaty i posprzątanie kościoła. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy nowożeńcom z najbliższej soboty.

 

 1. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności +Stanisława Łokcia. Pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 15.00. Polecając go miłosierdziu Bożemu, módlmy się w jego intencji: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie...

 

 

Ks. Leszek Biłas , proboszcz