Ogłoszenia

Ogłoszenia 2021-06-13

JEDENASTA  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU           

  

 1. Dzisiaj 13 czerwca, dzień w który Matka Boża kolejny raz objawiła się w Fatimie. Dlatego bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich na nabożeństwo fatimskie. O godzinie 20.00 Msza święta a następnie procesja ze świecami ulicami naszej parafii (Południową, Leśną, Rynek i Staszowską).

 

 1. W tygodniu Msze święte o godz. 7.00 i 18.00. Po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo czerwcowe.

 

 1. Przeżywamy Roku Świętego Józefa, dlatego zachęcamy do modlitwy przez Jego wstawiennictwo. W środę, 16 czerwca, wraz z Legionem Maryi zapraszamy wszystkich chętnych do nawiedzenia parafii św. Józefa w Klimontowie. O godz. 16.00 odbędzie się tam Msza święta. Pielgrzymom towarzyszyć będzie ks. Tadeusz.

 

 1. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. O godz. 18.00 Msza święta i spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VIII.

 

 1. W sobotę, 19 czerwca, rocznica święceń kapłańskich Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza (1985). Zachęcamy do modlitwy. W każdą sobotę o godz. 21.00 apel. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. W najbliższą niedzielę o godz. 12.00 Rocznica I Komunii świętej. Zachęcam dzieci, rodziców, rodzeństwo, dziadków do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiadamy codziennie pół godziny przed Mszą świętą, rano i wieczorem.

           O godz. 16.00 Msza święta połączona z wieczorem uwielbienia. Oprawa muzyczna: diakonia uwielbienia - Posłańcy Miłości.

 

 1. Przypominam o konieczności stosowania odpowiedniego stroju w miejscu sakralnym.

 

 1. Bardzo serdecznie dziękuję parafianom z os. Ujazd za posprzątanie kościoła: Teresa Główczyńska, Elżbieta Brzyszcz, Grzegorz Snopek, Małgorzata Szczepańska i Małgorzata Gąsiorek. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy sobotnim nowożeńcom.

 

 1. Bóg zapłać za anonimową ofiarę 100 zł na kościół i 130 zł parafianom z Mostek na wywóz śmieci z cmentarza.

 

 1. Znoszone są obostrzenia epidemiczne. Starajmy się brać udział w niedzielnej Eucharystii.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 ks. Leszek Biłas, proboszcz