Ogłoszenia

Ogłoszenia 2021-06-06

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 

  1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.

 

  1. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Codziennie o 18.00 Msza święta i nabożeństwo czerwcowe z procesją. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków. W czwartek zakończenie oktawy. O godz. 18.00 Msza święta z poświęceniem wianków, ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci.

 

  1. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia.

 

  1. W piątek, 11 czerwca, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00 do 18.00. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

 

  1. W sobotę 12 czerwca rocznica wizyty apostolskiej św. Jana Pawła II w Sandomierzu.

 

  1. W najbliższą niedzielę o godz. 20.00 dodatkowa Msza święta połączona z nabożeństwem fatimskim. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej ul. Południową, Leśną, Rynek i Staszowską. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Przynieśmy na procesje świece.

 

  1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: osobom przygotowującym ołtarze, dzieciom sypiącym kwiatki, dzieciom pierwszokomunijnym i obchodzącym rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, szczególnie ich rodzicom, liturgicznej służbie ołtarza, Legionowi Maryi, chórowi, Policji i Ochotniczej Straży Pożarnej, a przede wszystkim wam, za uczestnictwo i świadectwo wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.

 

  1. Bóg zapłać nowożeńcom za posprzątanie kościoła i za piękne kwiaty do ołtarza. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z os. Ujazd.

 

  1. Otrzymaliśmy dotację na prace konserwatorskie przy kapliczce z II poł. XVIII w z drewnianą figurą Chrystusa Frasobliwego z placu przed kościołem. Jest to dotacja, ze strony parafii musi być własny wkład, aby można było wykonać te prace. Dlatego zwracam się z prośbą o finansowe wsparcie tych prac.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

ks. Leszek Biłas, proboszcz