Ogłoszenia

Ogłoszenia 2021-05-02

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

 

 1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.
 2. W naszej parafii przeżywamy I Komunię świętą. Od jutra rodziców i dzieci zapraszam do uczestnictwa w Białym Tygodniu na godzinę 17.30.
 3. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe. W niedziele – 15.30.
 4. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Tego dnia Msze w kościele jak w każdą niedzielę.
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej o 18.00 pomodlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 7. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Wieczorem od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe, a następnie Msza święta. Na Mostkach od godz. 15.30 spowiedź, a o 16.00 Msza święta.
 8. W sobotę, 8 maja, uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski.
 9. Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych za kwiaty do ołtarza, posprzątanie kościoła i dar ołtarza (odnowienie żyrandola). W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy sobotnim nowożeńcom.
 10. Zwracam się z wielką prośbą do parafian z Moszyn o pomoc w pracach porządkowych przy domu parafialnym. Zapraszam w sobotę na godz. 9.00.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: +Czesław Maciejewski i +Alfreda Snopek, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13.00. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

ks. Leszek Biłas - proboszcz