Ogłoszenia 2021-02-14

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. W Chrystusie istnieje jedność – jest Bogiem-człowiekiem. Wielokrotnie w Ewangelii widzimy Jezusa, który przejawia czysto ludzkie emocje i zachowania, pochyla się nad każdym człowiekiem, z wielką miłością lituje się nad ludźmi. Taki również jest Bóg: pochyla się nad każdą ludzką biedą, doskonale rozumie naszą sytuację. Każda Eucharystia jest dziękczynieniem za to, że Bóg jest wśród ludu. Teraz i zawsze.

1. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i społeczne przyzwolenie na jego picie w wielu sytuacjach. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.

1. Wspominamy św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji zakochanych, by nie mylili zakochania z pożądaniem, oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.

1. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz.16.30. Na Mostkach Msza św. o godz. 16.00. Taca tego dnia przeznaczona jest na Caritas.

1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16.00 dla dzieci, o 17.00 dla dorosłych. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.15.00 do 16.00. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

Drogi krzyżowe o godz. 17.00 poprowadzą:
    26.02 - Legion Maryi

5.03 - Chór
    12.03 - Grupa Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa
    19.03 - Róże różańcowe
    26.03 - kandydaci do bierzmowania

1. W związku z obecną sytuacją epidemiczną, Kuria Diecezjalna organizuje kurs dla narzeczonych w formie zdalnej. Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie diecezjalnej (diecezjasandomierska.pl/kurs-przedmalzenski) do 24.02.2021 r. Kurs rozpocznie się w dn. 27.02.2021 r. o godz. 20.00.

1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafianom z Podlesia: Beacie Drzymalskiej, Teresie Wojnarowskiej, Urszuli Karwackiej, Hubertowi Wojnarowskiemu i Stanisławowi Maruszewskiemu. Bóg zapłać jeszcze raz wszystkim zatroskanym o piękno naszego kościoła. Bóg zapłać Paniom z Gminnego Ośrodka Kultury za dekorację naszej świątyni na ważne uroczystości. Bóg zapłać panom: Robertowi Łochowi i Markowi Machajowi za odśnieżenie kościelnych parkingów i dróg dojazdowych. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z Moszyn.

1. W minionym tygodniu do wieczności odeszła +Zofia Klockowska. Pogrzeb we wtorek o godz. 13.00. Polecając ją miłosierdziu Bożemu, módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

ks. Leszek Biłas, proboszcz