Ogłoszenia 2021-01-24

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: „[…] chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!” (J 17,22-23).

2. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako „Dzień solidarności z Chorwacją”. Wychodząc ze świątyni, możemy ofiarą do puszek wesprzeć poszkodowanych trzęsieniem ziemi.

3. Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.

4. W środę nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz.16.30.

5. W każdy piątek od godz. 16.00 do 17.00 trwa w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W minioną niedzielę na ogrzewania kościoła złożono ofiarę 1834 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać także za anonimową ofiarę 300 zł na cele parafialne.

7. Fundacja Przyjaciół Sanktuarium zwraca się z ogromną prośbą o podarowanie 1% podatku na rzecz naszego sanktuarium.

8. W przyszłą niedzielę Dzień Życia Konsekrowanego, okazja do modlitwy za Siostry i Braci Zakonnych oraz o nowe powołania zakonne.

9. Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiarę 230 zł parafianom z ul. Spacerowej: Bronisława i Piotr Nowak, Aneta Pyza, Grażyna Wojnarowska i Mariola i Janusz Kosakowscy. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z ul. Tylnej, Rynek i Sportowej.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł + Jan Baran. Polecając go miłosierdziu Bożemu, módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

ks. Leszek Biłas, proboszcz