Ogłoszenia 2021-01-10

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

1. Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego.

1. Dziękujemy parafianom, którzy w minionym tygodniu uczestniczyli w modlitwie kolędowej w świątyni. W tym tygodniu zapraszamy kolejne rodziny z poszczególnych miejscowości i ulic na dodatkową Mszę świętą i błogosławieństwo indywidualne rodzin Najświętszym Sakramentem.

1. W środę o godz. 16.30 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia.

1. W piątek od godz.16.00 do 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

1. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na ogrzewania kościoła. Bóg zapłać za anonimową ofiarę 200 zł na ogrzewania kościoła i za ofiarę 100 zł na cele parafii.

1. Bóg zapłać parafianom z ul. Ogrodowej za kwiaty, posprzątanie kościoła i ofiarę 140 zł. Były to następujące osoby: Bożena Dubiel, Renata Łoch, Anna Łoch i Tomasz Haryga. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy sobotnim nowożeńcom.

1. Ojciec Święty Franciszek ogłosił specjalny Rok Świętego Józefa. Wierni, poprzez modlitwy oraz dobre czyny, z pomocą Świętego Józefa, Opiekuna Świętej Rodziny, mogą uzyskać pociechę, ulgę w ciężkich ludzkich utrapieniach. W naszej diecezji przez cały 2021 rok, każdego 19. dnia miesiąca, będzie transmitowana Msza Święta z nowenną do świętego Józefa z diecezjalnego Sanktuarium w Nisku, rozpoczęcie o godz. 17.45. Przestrzegając przepisów sanitarnych zachęcamy, aby rodzinami pielgrzymować do diecezjalnego sanktuarium świętego Józefa w Nisku, aby wypraszać Jego opiekę, a nade wszystko dar świętych odpustów, których udzieliła Penitencjaria Apostolska.

1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł + Edward Gul. Polecając go Bogu, módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie …

ks. Leszek Biłas, proboszcz