Ogłoszenia 2021-01-03

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

1. W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni. W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas „wiatykiem” czyli pokarmem na drogę. Uczmy się nieustannie dostrzegać tę perspektywę wieczności, w której już uczestniczymy od dnia naszych narodzin.

1. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu.

1. W środę, 6 stycznia, uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte z poświęceniem kadzidła i kredy według porządku niedzielnego. O godz. 15.30 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. Taca w tym dniu przeznaczona na potrzeby misji.

1. 7 stycznia – pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej o godz. 17.00 pomodlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Takich będziemy mieli kapłanów, jakich wymodlimy.

1. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.00 do 17.00.

1. Od Nowego Roku w naszym sanktuarium Msza święta codziennie w tygodniu o godz. 7.00 i 17.00.

1. Przypomnę, że w tym roku, zgodnie z decyzją Ks. Biskupa Ordynariusza, w okresie Bożonarodzeniowym nie będzie kolędy w tradycyjnej formie. W ramach kolędy zapraszamy rodziny z poszczególnych części naszej parafii na dodatkową Mszę św. o godz. 17.30, podczas której będziemy modlili się o Boże błogosławieństwo dla Was. W czasie Mszy św. będzie też poświęcenie wody, którą później pokropimy nasze domy. Po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, zawierzenie rodzin i błogosławieństwo indywidualne każdej rodziny Najświętszym Sakramentem. Rodziny będą mogły według własnego uznania złożyć ofiarę-kolędę na rzecz parafii.

1. Za tydzień, w niedzielę, Święto Chrztu Pańskiego. Zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego.

1. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z ul. Ogrodowej.

1. W następną niedzielę przed kościołem będzie zbiórka na cel leczenia glejaka nerwu wzrokowego czteroletniego Marcela Wójcika.

1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: +Krystyna Szymczak (pogrzeb dzisiaj o godz.14.00) i +Józef Pankowski (pogrzeb we wtorek o godz. 13.00). Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

ks. Leszek Biłas, proboszcz