Ogłoszenia 2020-12-13

III niedziela adwentu

1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.

1. Wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.

1. Msza Święta roratnia w naszej świątyni codziennie o godz. 7.00. Zapraszamy wszystkich, by razem z Maryją rozważać tajemnice Boże.

1. W środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia.

1. W czwartek, 17 grudnia, od godz. 14.30 do 17.00 spowiedź parafialna. W kaplicy w Mostkach – od 16.00.

1. W czwartek przypada 84. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.

1. W piątek od godz. 15.30 do 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

1. W najbliższą niedzielę o godz. 7.00 w naszej świątyni zapłonie Betlejemskie Światło Pokoju, przyniesione przez harcerzy z Groty Narodzenia w Betlejem. Niech ten ogień radości i jedności zapłonie także w naszych domach.

1. Niech również nie zabraknie w naszych domach świecy Caritas. W zakrystii możemy ją nabyć. To wyraz naszej konkretnej miłości.

1. Proszę o zrobienie porządku na cmentarzu przy grobach naszych bliskich. Kwiatów doniczkowych nie wrzucajmy do kontenera, ale proszę ściągnąć doniczkę w wrzucić na pryzmę.

1. We wtorek p. organista odwiedzi z opłatkami mieszkańców ul. Wilsona, Leśnej i Rynku.

1. Bóg zapłać parafianom z os. Ujazd za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary 210 zł na cele parafialne: Izabela Pruś, Oliwia Wyrzykowska, Renata Janos, Teresa Głowczyńska, Danuta Olszewska, Małgorzata Szczepańska, Sylwia Bąk, Barbara Kansy, Mirosław Kansy, Grzegorz Snopek i Bartłomiej Przybyłek. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z ul. Opatowskiej.

1. Bóg zapłać za bezimienne ofiary na rzecz parafii: 100 zł, 200 zł, i 500 zł.

1. W piątek odbyło się spotkanie Fundacji Przyjaciół Sanktuarium. Podsumowany został cały rok działalności. Bóg zapłać wszystkim dobrodziejom naszego sanktuarium, tym wszystkim, którzy w tym roku przekazali 1% odpisu od podatku. I prosimy o dalsze wsparcie.

ks. Leszek Biłas, proboszcz