Ogłoszenia 2020-11-22

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

1. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Biblijny. Zachęcamy do czytania i rozważania Pisma Świętego.

1. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To stowarzyszenie wiernych, a jego celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem jego członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznego obywatelstwa Kościoła. W ten sposób Akcja Katolicka pełni misję apostolską w ścisłym związku z hierarchią Kościoła.

1. W środę podczas nowenny o godz. 17.00 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Matki Bożej.

1. W piątek od godz. 15.30 do 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

1. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczniemy ten piękny czas.
    W  niedzielę dodatkowa Msza św. o godz.7.00.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele parafialne: jedna ofiara anonimowa 200 zł i jedna ofiara 250 zł.

1. W tym tygodniu p. organista rozpocznie roznoszenie opłatków. Ze względu na sytuację epidemiczną będą zachowane zalecane wymogi. W czwartek – Kolonia Wysoki Małe i Podlesie; w piątek – Rogoźno i Łaziska; w sobotę – Mostki, domy obok głównej drogi i w kierunku Państwa Aniołów oraz Jeziorany za tartakiem.

1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Wilsona: Wacława Grudzień i Urszula Chynek. Troskę o kościół powierzamy parafianom z ul. Kolejowej.

1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

1. Bóg zapłać parafianom z Kolonii Wysoki Małe za zbiórkę na opłacenie wywozu śmieci z cmentarza. Zebrano kwotę 500 zł. Składka od każdej rodziny w tym roku wynosi 30 zł.

1. W tym tygodniu Bóg powołał do wieczności: +Janinę Przytułę, Władysława Orzechowskiego, Zdzisława Mazura i Adama Krupę. Polecając ich miłosierdziu Bożemu, módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …