Ogłoszenia 2020-11-01

Uroczystość Wszystkich Świętych

1. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam, że świętość jest dla wszystkich, dla każdego z nas. To od nas samych zależy, czy do tej świętości dążymy, czy jej pragniemy. Z racji na obecną sytuację nie będzie dzisiaj ani jutro procesji na cmentarz.
  2. Jutro przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Modląc się za zmarłych, pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy, aby jak najszybciej mogli przebywać blisko Ojca w niebie.

1. W poniedziałek, 2 listopada, w naszym kościele będą sprawowane Msze Święte w następujących godzinach: 9.00, 16.30 i 17.00.

1. Mając na uwadze sytuację spowodowaną epidemią oraz wprowadzone obostrzenia chroniące zdrowie i życie, Penitencjaria Apostolska wydała dekret umożliwiający uzyskanie odpustu zupełnego za zmarłych przez cały miesiąc listopad – w ośmiu wybranych przez siebie dniach. Dekret wskazuje także, że osoby starsze, chore, będące w kwarantannie, które nie mogą opuścić domu z powodu ograniczeń epidemicznych, będą mogły uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunki, które muszą wypełnić to:

- Duchowe dołączenie do pozostałych wiernych, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte.

- Wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

- Kiedy to tylko będzie możliwe muszą spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego).

- Odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny albo podejmą się medytacyjnej lektury jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych, lub też wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Panu Bogu cierpień i niedogodności swego życia.

1. W tym tygodniu codziennie (z wyjątkiem środy i soboty) nabożeństwo za zmarłych polecanych w wypominkach – o godzinie 17.30. W środę i sobotę nabożeństwo wypominkowe połączone z nabożeństwem do Matki Bożej – o godz. 17.00.

1. W środę podczas nowenny o godz.17.00 nasze modlitwy kierujemy ku Matce Bożej. Powierzajmy Jej wstawiennictwu tych, którzy od nas odeszli do wieczności, oraz tych z naszej wspólnoty parafialnej, których Bóg powoła wkrótce do siebie.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.30 do 16.30 i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę parafian, tych żyjących, ale i tych, którzy odeszli już do domu Pana, Tej, która jest naszą Królową. Uczynimy to zwłaszcza podczas pierwszosobotniego nabożeństwa o godz. 17.00.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii: Stanisławie Hawryszko 200 zł, dwie anonimowe ofiary po 300 zł, trzy ofiary po 200 zł i dwie ofiary po 100 zł.

1. Opłata za same śmieci z cmentarza na miesiąc wynosi tysiąc złotych. Na rok 12 tysięcy jeśli jest tylko 12 kontenerów, jeśli więcej jest to opłata większa. Na spotkaniu Rady Parafialnej ustaliliśmy zbiórkę raz do roku 30 zł. od rodziny. Proszę sołtysów, aby przy okazji zbierania podatków pozbierać także i na ten cel.

1. Bóg zapłać za kwiaty do ołtarza Państwu Ewie i Stanisławowi Włochom. Bóg zapłać parafianom z ul. Staszowskiej i Polnej za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary 360 zł na potrzeby parafii: Jolanta Zielinska-Machaj, Małgorzata Drzymalska, Małgorzata Tokarska, Bożena Domagała, Maria Jurkowska i Marek Machaj.
    W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z ul. Południowej.