Ogłoszenia

Ogłoszenia 2020-09-20

25. niedziela zwykła

  1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie.
  2. Trwa rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. Jest wiele propozycji, choćby działające u nas: chór, Legion Maryi, róże różańcowe, Wspólnota dla Intronizacji, schola, Liturgiczna Służba Ołtarza. Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej pracy.
  3. W liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio, który z najwyższą czcią pochylał się nad Eucharystią i nad wszystko kochał Matkę Najświętszą, zapraszam na Msze Świętą, Nowennę do Matki Bożej Pocieszenia i modlitwę przez wstawiennictwo św. Ojca Pio. Każdego 23 dnia miesiąca odbywać się będzie nabożeństwo do św. Ojca Pio.
  4. Bóg zapłać za dwie anonimowe ofiary po 200 zł, złożone na remont plebanii.
  5. Bóg zapłać parafianom z Podlesia za troskę o kościół: Ewa Sławska, Beata Drzymalska, Teresa Wojnarowska, Urszula Karwacka i Hubert Wojnarowski. Bóg zapłać także strażakom, którzy czuwali nad naszym bezpieczeństwem w czasie nabożeństwa fatimskiego. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z Kolonii Wysoki Małe.

  ks. Leszek Biłas, proboszcz