Ogłoszenia

Ogłoszenia 2020-08-30

22. niedziela zwykła

1.W dniu dzisiejszym wpatrujemy się w naszą Patronkę – Matkę Bożą Pocieszenia. Przypominamy, że ważnym elementem naszej uroczystości jest możliwość zyskania odpustu, pod zwykłymi warunkami. Dzisiaj też dziękujemy Bogu za tegoroczne zbiory.

 

2.Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem.

 

  1. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

 

  1. Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego: w Mostkach o godz.8.00, w sanktuarium o godz. 9.00.

 

  1. Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia w środę o godz.18.00.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny.

 

  1. W czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 17.30, będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa, będziemy też prosili o liczne i święte powołania kapłańskie również z naszej wspólnoty parafialnej. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi św. w naszym kościele od godz. 16.00. Zapraszam też do licznego udziału w pierwszopiątkowej adoracji Najświętszego Sakramentu: od godz. 12.00 do 16.00 prowadzona przez Legion Maryi, a od 16.30 do godz.17.30, jak w każdy piątek, a także do udziału w Mszy Świętej, do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej. Pierwszosobotnia Msza Święta z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi w naszym kościele o godz. 17.30. Niech to będzie okazja do oddania codziennych spraw, a zwłaszcza związanych z początkiem roku szkolnego, naszej niebieskiej Matce.

 

  1. Osoby chore, które chciałyby skorzystać z sakramenty pokuty i komunii świętej proszę zgłosić do zakrystii.

 

  1. Bóg zapłać za jedną anonimowa ofiarę 100 zł.

 

  1. Bóg zapłać nowożeńcom, paniom z Domu Kultury i wszystkim, którzy pomogli w posprzątaniu kościoła i udekorowaniu naszej świątyni. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy narzeczonym, którzy w sobotę zawierają sakrament małżeństwa.

 

Ks. Leszek Biłas, proboszcz