Ogłoszenia

Ogłoszenia 2020-08-16

20. niedziela zwykła

  1. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. Dzisiaj nasza parafia szczególnie dziękuje za 10. Rocznicę Koronacji Obrazu Matki Bożej Pocieszenia. Dziękujemy za obecność Maryi pośród nas w cudownym wizerunku i za wszelkie otrzymane łaski i dary.
  1. W nadchodzącą sobotę, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

 

  1. W najbliższą środę, w naszym sanktuarium gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 18.00.

 

  1. W piątek od godz.15.00 do godz.16.00 spowiedź przed Pierwszą Komunią świętą. Zapraszam dzieci, rodziców, rodzeństwo, dziadków, chrzestnych.

 

  1. W każdy piątek o godz. 16.30 godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

  1. W sobotę i w niedzielę odbędą się uroczystości Pierwszej Komunii świętej. To wielkie wydarzenie nie tylko dla dzieci i rodziców, ale także dla całej parafii. Ogarnijmy ich naszą modlitwą.

 

  1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafianom z Moszyn. Troskę o kościół powierzamy rodzicom dzieci komunijnych.