Ogłoszenia

Ogłoszenia 2020-08-02

18. niedziela zwykła 

 1. Rozpoczęliśmy sierpień miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu.

 

 1. W środę podczas nowenny o godz. 18.00 zanosimy nasze prośby do Najświętszej Maryi Panny.

 

 1. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 9.00, 17.30 i 18.00.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

 

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele w piątek od godz. 16.30 do 17.30. W tym czasie także możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

 

 1. Od piątku rozpoczniemy w naszym sanktuarium nowennę do Matki Bożej Pocieszenia przed uroczystością 10. rocznicy koronacji. Będzie to nasze duchowe przygotowanie do uroczystości. Bardzo serdecznie zapraszam po ostatniej Mszy świętej.

 

 1. W minioną środę odbyło się spotkanie Rady Parafialnej, w czasie którego poruszone zostały trzy tematy: 10. Rocznica Koronacji Obrazu Matki Bożej Pocieszenia, miejsce na figurę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i remont plebanii.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont plebanii: Danuta i Józef Kordyka – 200 zł, anonimowe ofiary: 200 zł, 500 zł, 150 zł i 700 zł. Bóg zapłać.

 

 1. Bóg zapłać naszym strażakom za obecność na spotkaniu rady parafialnej, a także za ustawienie banerów na 10. Rocznicę Koronacji Matki Bożej Pocieszenia.

 

 1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i kwiaty do ołtarza: Ewa Tomporowska, Danuta Dyl, Władysława Chynek i Angelika Dyl. Troskę o kościół powierzamy parafianom z Małej Wsi.

 ks. Leszek Biłas, proboszcz