Ogłoszenia

Ogłoszenia 2020-07-26

17. niedziela zwykła 

1. W dniu dzisiejszym z racji wspomnienia św. Krzysztofa, po Mszy św. poświęcenie pojazdów. Z tej racji można złożyć także ofiarę na rzecz misji.

 

2. W naszych modlitwach, szczególnie podczas środowej Nowenny do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 18.00, pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie wrócą do domu.

 

3. W środę po nowennie zapraszam na spotkanie radę parafialną, a więc przedstawicieli wspólnot, sołtysów, nadzwyczajnych szafarzy, katechetów. A także osoby, które chciałyby się włączyć w przygotowanie 10. Rocznicy Koronacji.

 

4. W piątek od godz. 16.30 do 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Maryi. To także szczególny dzień dla Legionu Maryi, w czasie nabożeństwa członkowie Legionu Maryi odnowią swoje przyrzeczenia.

 

6. W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.

 

7. W każdą sobotę o godz. 21.00 Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy.

 

8. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

 

9. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Na sumie spotkanie Róż różańcowych i zmiana tajemnic różańcowych.

 

10. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont plebanii: anonimowa ofiara z Mostek -150 zł, Firma Braci Krzemińskich – 500 zł, anonimowa ofiara z Podlesia – 500 zł, anonimowa ofiara – 300 zł, osiem ofiar anonimowych – 200 zł, dwie ofiary anonimowe – 100 zł.

 

11. Bóg zapłać parafianom z Zimnowody za kwiaty do ołtarza i posprzątanie kościoła: Małgorzata i Paweł Rzepa, Wiesława Stępień, Marzena Grzesik, Iza Grzesik, Anna Gaweł, Dominika Dzeciuch i Mariola Lech. Troskę o kościół powierzamy parafianom z Kolonii Bogoria.

 

12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie + Dorotę Górską. Polecając ją Miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

 

ks. Leszek Biłas, proboszcz