Ogłoszenia

Ogłoszenia 2020-07-05

14. niedziela zwykła 

  1. Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. 
  1. Dzisiaj po sumie bardzo serdecznie zapraszam do sali parafialnej na spotkanie: przedstawicieli wszystkich wspólnot, nadzwyczajnych szafarzy Najświętszego sakramentu, sołtysów poszczególnych miejscowości należących do parafii, katechetów pochodzących z naszej parafii.

 

  1. W poniedziałek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych, związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.

 

  1. Podczas środowej nowenny o godz. 18.00, pamiętając w szczególny sposób o chorych i seniorach naszej wspólnoty parafialnej, powierzymy ich Matce Bożej.

 

  1. W sobotę, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy.

 

  1. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

 

  1. Sakrament bierzmowania odbędzie się w naszej parafii w połowie października.

 

  1. Za tydzień zbiórka do puszek na poszkodowanych w trakcie powodzi na Podkarpaciu.

 

  1. Na stronie internetowej parafii w zakładkach są intencje i ogłoszenia. Są także praktyczne informacje dla rodziców planujących chrzest dziecka i narzeczonych. Zachęcamy do odwiedzania strony parafialnej.

 

  1. Bóg zapłać za troskę o kościół: Wioletcie Belazouz, Elżbiecie Iskrze, Teresie i Dawidowi Kondkom, Grażynie Sadłosze, Danucie Tutak i Marii Wątrobie. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy narzeczonym, którzy w sobotę zawierają sakrament małżeństwa.

 ks. Leszek Biłas - proboszcz