Ogłoszenia

Ogłoszenia 2020-06-28

13. niedziela zwykła  

 1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

 

 1. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.

  Msze św. w naszym kościele o godz. 9.00 i 17.00.

 

 1. W środę powierzymy naszą codzienność Matce Bożej Pocieszenia podczas nowenny o godz. 18.00. Do omodlenia mamy w tym czasie tyle spraw, a Jej Serce, wypełnione miłością macierzyńską i niezrównaną dobrocią, wsłuchuje się w nasze błagania.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

 

 1. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. od godz. 16.00. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

 

 1. W piątek, 3 lipca, obchodzimy święto Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.

 

 1. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca - niedziela adoracji Najświętszego Sakramentu. Na sumie zmiana tajemnic różańca świętego. Zapraszam wszystkich którzy modlą się na różańcu i należą do róż różańcowych.

 

 1. Bardzo serdecznie pragnę zaprosić w najbliższą niedzielę po sumie do sali parafialnej na spotkanie: przedstawicieli wszystkich wspólnot, nadzwyczajnych szafarzy Najświętszego Sakramentu, sołtysów poszczególnych miejscowości należących do parafii, katechetów pochodzących z naszej parafii.

 

 1. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do soboty, bezpośrednio po Mszy świętej.

 

 1. Apel Jasnogórski od najbliższej soboty o godz. 21.00.

 

 1. Bóg zapłać parafianom z Łazisk za posprzątanie kościoła a także za kwiaty i dekorację ołtarza. Były to panie: Monika Domagała, Anna Domagała, Urszula Gałęza, Barbara Batóg i Monika Tomporowska. Bóg zapłać. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z Rosołówki.