Ogłoszenia

Ogłoszenia 2021-12-05

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy Świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.
Czytaj więcej...

Ogłoszenia 2021-11-28

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratnie; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane codziennie o godz. 7.00. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.
Czytaj więcej...

Ogłoszenia 2021-11-14

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 

 1. Żyjemy w czasach ostatecznych, bo nasze życie na tym świecie jest tylko etapem pielgrzymki ku niebieskiej ojczyźnie, gdzie miejsca przygotował nam Bóg. Wobec wydarzeń, które czasem mają cechy apokaliptyczne, w sercu człowieka pojawia się strach i niepokój. Nie możemy jednak zapomnieć, że Chrystus nas odkupił, że jesteśmy wezwani, by przyjąć Jego perspektywę. Świat się zmienia, lecz słowo Boga trwa na wieki. Każdy nasz udział w Eucharystii jest wyrazem naszej czujności, ufności i gotowości na spotkanie z Panem.
Czytaj więcej...

Ogłoszenia 2021-10-31

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA     

 

 1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. To również okazja do uświadomienia sobie, że gdy modlimy się w świątyni, celebrujemy Mszę Świętą, jesteśmy przez Boga uświęcani, by dawać świadectwo we współczesnym świecie. Niech będzie to przyczynkiem naszego dziękczynienia Panu Bogu i uwielbiania Go.
Czytaj więcej...

Ogłoszenia 2021-10-10

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 

 1. Obchodzimy 21. Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się otworzyć drzwi Chrystusowi”. Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.
Czytaj więcej...

ogłoszenia 2021-09-26

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 

 1. Jutro na godz. 18.00 na Mszę świętą i spotkanie zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klasy VI i ich rodziców.
 2. We wtorek na godz. 18.00 na Mszę św. i spotkanie zapraszamy kandydatów, którzy w tym roku przyjmą sakrament bierzmowania.
Czytaj więcej...

Ogłoszenia 2021-08-29

UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ POCIESZENIA – ODPUST PARAFIALNY

 

 1. Dzisiaj wpatrujemy się w naszą Patronkę – Matkę Bożą Pocieszenia. Przypominamy, że ważnym elementem naszej uroczystości jest możliwość zyskania odpustu, pod zwykłymi warunkami.
Czytaj więcej...

Ogłoszenia 2021-08-15

WNIEBOWZIĘCIE NAJŚW. MARYI PANNY

  

 1. Przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej.
Czytaj więcej...

Ogłoszenia 2021-08-01

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 

 1. Rozpoczynamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca - po ogłoszeniach adoracja Najświętszego Sakramentu.
Czytaj więcej...

Ogłoszenia 2021-06-20

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 

 1. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20).
Czytaj więcej...

Ogłoszenia 2021-06-13

JEDENASTA  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU           

  

 1. Dzisiaj 13 czerwca, dzień w który Matka Boża kolejny raz objawiła się w Fatimie. Dlatego bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich na nabożeństwo fatimskie. O godzinie 20.00 Msza święta a następnie procesja ze świecami ulicami naszej parafii (Południową, Leśną, Rynek i Staszowską).
Czytaj więcej...

Ogłoszenia 2021-06-06

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 

 1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.
Czytaj więcej...

Ogłoszenia 2021-05-30

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 

 1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary.

 

Czytaj więcej...

Ogłoszenia 2021-05-02

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

 

 1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.
Czytaj więcej...

Ogłoszenia 2021-04-25

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

 1.  Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. W ciągu całego tygodnia zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej intencji. 
Czytaj więcej...