Rok 2014

Janowska pielgrzymka na Jasną Górę

 

Dzisiaj, w ulewnym deszczu pielgrzymi z Janowa opuścili naszą parafię.

Była to już 32 pielgrzymka z Janowa Lubelskiego. Do Bogorii przyszli 5 sierpnia tak jak co roku i tak jak co roku zapanowała świąteczna atmosfera we wszystkich domach. Wielu parafian zaofiarowało gościnę zmęczonym pątnikom,  reszta gości zatrzymała się na noc w Zespole Szkół w Bogorii. Zaopiekowali się nimi członkowie Legionu Maryi.

Wieczorem pielgrzymi zgromadzili się w naszym sanktuarium na apel wieczorny. Wielu parafian modliło się wspólnie z pielgrzymami przed Obrazem Pani Pocieszenia.

 

Goście zaproponowali, że zaniosą również nasze prośby i intencje przed Tron Czarnej Madonny. Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni.

Po przespanej spokojnie nocy pobudka niestety w potężnym deszczu. Ale chociaż tak strasznie padało na twarzach pielgrzymów gościł uśmiech i radość. Pięknie śpiewali. Widać było, że mają za nic każdą przeszkodę, nawet pogodę, że nic nie zakłóci ich marszu do Częstochowy.

My parafianie żegnający pielgrzymów byliśmy podbudowani ich postawą. Na pewno niejednemu zakręciła się łza w oku, że nie może wyruszyć razem z pątnikami na szlak pielgrzymi. Jesteśmy jednak całym sercem i modlitwą z ludźmi podążającymi do Czarnej Madonny.

Życzymy Wam pomyślnej drogi i serdecznie zapraszamy w następnym roku.

 

Szczęść Wam Boże.

 

 

Tekst: Krzyżanowska Maria

 

 Zdjęcia: Krzyżanowska Maria